2014. április 10., csütörtök

A balinólmos-műlegyes horgászmódszer.

Posted on 2014-04-11

Mint műlegyező oldal fontosnak tartom, hogy ezen speciális Magyar műlegyező horgászmódszerről külön megemlékezzünk oldalunkon. Sajnálatos módon azok az emberek, akik ott vannak a szakmai népszerűsítési lehetőségeknél
nem alkalmasak arra, hogy a sportág VALÓDI értékeit népszerűsítsék.
Akik pedig pénzzel rendelkeznek, nem költenek erre, mert kufárkodásra, haszonszerzésre alkalmatlan a dolog. Ezen műlegyes horgászmódszert az első között kéne népszerűsíteniük, reklámozniuk, mint speciális Magyar lehetőség, találmány.
E helyett önös érdekeiket tologatva, a népszerűsítéshez mit sem értve, sokszor beszűkült gondolkodásmóddal nem népszerűsítik a sportág igazi lehetőségeit.
Álláspontom szerint a balinólmos-műlegyes horgászmódszert már simán azoknak az embereknek, akik horgászati szinten bárminemű szakágazati vezetők HUNGARIKUMKÉNT kellene javasolniuk és a műlegyezés zászlóshajójaként tologatni, ezt a hazánkban jól alkalmazható, speciálisan a balin műlegyes horgászatához kifejlesztett horgászati módot.

Sajnos a butaság, az önös érdek és a hozzá nem értés miatt jelenleg ez nincs így!Ha megnézel Magyar, műlegyező horgászattal foglalkozó oldalakat, talán az egyiken sem szerepel ezen horgászmódszer népszerűsítése, talán megemlítése sem annak ellenére, hogy mindegyiken ott volna a helye a butaság és a hazai halfaunánk tekintetében sokszor alkalmatlan, más halfaunára és vízviszonyokhoz kifejlesztett műlegyező horgászmódszer sztárolása helyett.
Honlapunk kiemelt helyet szándékozik adni a VALÓDI Magyar műlegyes értékeknek, találmányoknak, méltó helyükre rakván azokat.
 A balinólmos-műlegyes horgászmódszer.
A szerelék általában egy nagyobb szivarólomból áll, nem fix hármas horoggal a végén, majd ettől 40-40 centire feljebb 8-10 cm-es előkén egy-egy fehér, egyszerű műlégy, hallégy.
A módszertan erőssége, hogy általában jóval a hagyományos műlegyező horgász dobótávolságán kívüli nagyságú dobásokat tesz lehetővé a horgász számára,
ezzel FONTOS hiánypótlást eszközöl a hazai műlegyes balinhorgászat terén.
A horgászmódszer tekintetében megoszlanak a vélemények, hisz nem speciálisan műlegyező bottal alkalmazható, viszont mivel a csalik műlegyek többnyire, műlegyező horgászmódszernek tekinthető adott horgászati módszertan.
A horgászati módszertan általában egy vízfelszín közeli horgászati mód, ahol a felső légy a vízfelszínt karcolja, azonban, ha jobban megfigyeljük az összeállítást és annak lehetőségét, akkor hamar rájövünk arra, hogy simán akár hidegebb időszakban, amikor a balin még fenék közelében, akár a mélyebb vízoszlopban tartózkodik, azon lehetőség meghorgászására is tökéletesen alkalmas.
A bejegyzést a későbbiekben fotó illusztrációkkal kiegészítem majd, hogy legyen képünk, elképzelésünk a horgászmódszer valódi értékéről.
Honlapunk annak ellenére, hogy a szakágazati népszerűsítők beszűkült gondolkodásmódja miatt adott horgászmódszer nem kap elég népszerűsítést és lehetőséget, HUNGARIKUMKÉNT tekintjük.
Ami egy igen fontos Magyar műlegyes találmány elismerése részünkről.
E mellett ez fontos összekötő szál lehetne a pergető horgászok a műlegyező horgászat irányába való terelésére, ha nem volnának a jelenlegi szakágazati népszerűsítők ennyire (sípszó).
Egy pergető horgász részére ezen horgászmódszer gyakorlása akár remek lehetőség lenne arra, hogy mindenféle külön beruházás nélkül megtapasztalhassa a műlegyekkel való halfogás élményét, és/vagy akár megkösse első műlegyeit.
Óriási ezen lehetőség, a szakágazat pedig semennyire nem használja ezt ki.
Én remélem, hogy mind több ember olvassa majd ezen írásomat és mások is elkezdik népszerűsíteni a tényleges VALÓDI Magyar műlegyes értékeket, találmányokat.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése