2014. április 10., csütörtök

Sabiki rigs.


06-7804703Posted on 2014-04-10


Emlékszünk még?
” Műlegyező horgászat az kérem műlegyező bot, műlegyező orsó, alátét zsinór, műlegyes dobó zsinór, összekötő szál, vékonyodó előke és 1 db műlégy.”
És ez mi?
Sabiki rigs.
(Forrás: http://www.angel-domaene.de/images/product_images/popup_images/06-7804703.jpg )
 Sabiki rigs.
Mint műlegyes fejlesztőnek sokféle és lehetőleg minél több féle műlegyes és műcsalis rendszert, szereléket kell tanulmányoznom, megértenem azok nagyszerűségét, működési elvét. A nagy keresgetések során bukkantam ezen szerelékre (Sabiki rigs).

Sabiki rigs
Sabiki rigs.
Hogy miért is került ezen szerelék bele a blogba?
Hát elmesélem…
Az olvasónak az első dolog, ami fel kell, hogy tűnjön az az, hogy ezen szerelék típusoknál sok műlegyet használnak egyszerre, ami akár a fogás mennyiségét is jelentősen befolyásolhatja, befolyásolja.
Másodsorban érdemes észrevenni ezen műlegyek egyszerű felépítését, tehát az egyszerűség szokásának alkalmazását, mely alapelv alkalmazása mellett is igen fogós műlegyes szerelékkel találkozunk.
Harmadjára, pedig fel kell tünjön az olvasónak a szerelék végén található igen nagy ólom, amely azon víztípusok hatékony horgászatánál, ahova ezen szereléket kitalálták, szükségszerűen alkalmazandó.
Ezen ólom hatására alapvetően igazolni látszik azon elképzelésem, mi szerint a műlegyező horgászat már nagyon régen túllépett a hagyományos műlegyező bottal kivitelezhető műlegyes stratégiák szűkös korlátain és a második műlegyező horgászathoz alkalmazandó horgászbotunkat úgy hívjuk, hogy PERGETŐ bot.
A mélyvizi műlegyező horgászatról néhány alapelvi gondolat…
Elsőként, ha a cél fölé tudsz állni, vagy azt bothosszra be tudod közelíteni, akkor az általam fejlesztett vertikális műlegyező horgászat szükséges és annak alkalmazása célszerű.
Ezt, akár 100 méter mély vízben is tudod tolni.
Azonban, ha ott az igen mély víz és / vagy mély víz nagy sodrással és vízszintes síkú, akár fenék közeli  horgászat szükséges, akkor a hagyományos műlegyes horgászmódszerekhez tartozó kiegészítők és lehetőségek nem nyújtanak számodra megfelelő semmi nemű alternatívát a hatékony horgászat tekintetében. A megfelelő súlyú + ólom használata, alkalmazása  szükségszerűvé válik a sikeres horgászat lebonyolítása érdekében, ezért a szükséges horgászbot fajtája is megváltozik.
Lényegi, alapelvi összegző.
  1. Műlégykötésnél célszerű az egyszerűség szokásának az alkalmazása.
  2. Ahol akár fenekező ólommal szükséges nehezíteni a műlegyes szereléket a jó funkcionalítás érdekében, azt attól még műlegyes horgászmódszernek hívjuk, hisz a csali mindig műlégy!
  3. Általában a + ólommal nehezített műlegyes szerelékek töbségi esetében túl kell lépni a hagyományos műlegyező horgászbot határain és a műlegyes horgászat ilyen esetekben egy pergető bot alkalmazását kívánja meg.
Ennyi.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése